Informacje o lotach motolotnią

Co trzeba wiedzieć czyli najważniejsze informacje o lotach motolotnią

 • Loty widokowe motolotniami odbywają się w okresie od kwietnia do października
 • Latamy rano lub popołudniu . Zazwyczaj nie realizujemy lotów w ciągu dnia, ze względu na częste turbulencje
 • Aby lot się odbył musi być odpowiednia pogoda – bez silnego wiatru, opadów, mgły, zagrożenia burzowego itp.
 • Nasi piloci posiadają wszystkie niezbędne uprawnienia i wieloletnie doświadczenie, a sprzęt ważne pozwolenia na wykonywanie lotów, aktualne badania techniczne oraz ubezpieczenia.
 • Lądowisko znajduje się w miejscowości Sterławki Wielkie 15 kilometrów od Giżycka (zobacz na mapie).
 • Oferujemy wiele opcji lotów widokowych m.in. od 10 minut do 1 godziny, prezentowe – z zakupem vouchera podarunkowego, dla par – wspólny lot dwóch motolotni obok siebie, pamiątkowe – z wyjątkowym filmem pamiątkowym z Twojego lotu.
informacje o lotach motolotnią
IMG_1352
07
IMG_0698
DSC_0032
IMG_9058
IMG_1298
IMG_0750
previous arrow
next arrow

Kto może latać:

Na pokład motolotni zapraszamy osoby:

 • pełnoletnie lub niepełnoletnie za zgodą prawnych opiekunów*
 • osoby o wadze max 115 kg (powyżej 100 kg występuje dopłata do lotu)

jeśli masz problemy zdrowotne, które mogą mieć być ograniczeniem w czasie lotu skontaktuj się z nami by upewnić się co do możliwości lotu i koniecznie poinformuj o nich pilota przed startem !

* tylko po kontakcie z nami i ustaleniu szczegółów 

UWAGA!!! Ze względów bezpieczeństwa zastrzegamy prawo odmówienia lotu z osobą będącą pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Przed lotem:

Jak się ubrać? Odpowiednio do warunków tak żeby nie zmarznąć 🙂 Temperatura w powietrzu jest inna niż na ziemi, dlatego też podstawą są: kurtka zapinana pod szyję i BEZ KAPTURA, bluza, długie spodnie, pełne buty i rękawice. Na czas lotu otrzymasz od nas kask i kominiarkę (możesz zabrać swoją). Kieszenie muszą być zapięte na zamek lub opróżnione!

Jeśli chcesz wykonywać zdjęcia lub filmy w czasie lotu to Twój aparat/telefon muszą być odpowiednio przywiązane żeby nie wypadł. Robienie zdjęć należy koniecznie skonsultować z pilotem!

Po potwierdzeniu daty i godziny lotu, przyjeżdżamy na lądowisko 15 minut przed startem aby przygotować się do lotu. Kierujemy się za znakami i zostawiamy samochód na naszym parkingu.

Czekamy na swój lot w wyznaczonej strefie – nie wchodzimy na pas lądowiska bez zgody pilotów i obsługi. Pod żadnym pozorem nie podchodzimy do śmigła, nie dotykamy osprzętu czy przełączników motolotni.

informacje o lotach motolotnią

Lecimy!

 • Pilot zaprosi Cię do motolotni, przekaże najważniejsze informacje i sprawdzi ubranie. Z jego asystą zajmujemy miejsce pasażera i zakładamy kask. To pilot zapina kask pasażera oraz pasy bezpieczeństwa. Później następuje sprawdzenie łączności radiowej pilot-pasażer dzięki temu będziesz mógł w czasie lotu rozmawiać z pilotem
 • Przed uruchomieniem silnika pilot ogłasza komendę „Od śmigła!„. Osoby postronne muszą opuścić pas startowy.
 • W czasie startu i lądowania prosimy o zachowanie ciszy by piloci mogli się bez przeszkód komunikować.
 • Po wylądowaniu czekamy na polecenia pilota – to on pomoże zdjąć kask i rozpiąć pasy bezpieczeństwa.

Nie znalazłeś tu odpowiedzi na swoje pytanie? Zajrzyj do naszego działu z najczęściej zadawanymi pytaniami FAQ tam umieściliśmy dodatkowe informacje o lotach motolotnią