Jak się ubrać na lot?

Dwie najważniejsze sprawy przy wyborze ubioru na lot to komfort termiczny i bezpieczeństwo. To co na siebie założycie powinno być dostosowane do temperatury danego dnia. Należy pamiętać, że motolotnia leci z prędkością ok. 90km/h kilkaset metrów nad ziemią. To sprawia, że nawet w ciepły dzień na dłuższym locie można solidnie zmarznąć. Polecamy ubierane się „na cebulkę”, założenie długich spodni i bluzy/kurtki z długim rękawem. Mogą nawet przydać się rękawiczki. Nie pożałujesz też ubrania pełnego obuwia. Oczywiście jeśli jest bardzo upalny dzień, a wy planujecie krótki lot możecie polecieć w krótkich spodenkach i T-shircie.

Pod względem bezpieczeństwa istotne jest to, żeby nic nie wypadło z kieszeni w czasie lotu. Dlatego muszą być one zamknięte na zamek lub opróżnione. Ponadto niebezpieczne są wszystkie luźne elementy odzieży – tasiemki, troczki, sznurki i… kaptury! Mogą one dostać się do silnika/śmigła w czasie lotu – a tego nie chcecie. Nasi pasażerowie z długimi włosami na czas lotu powinni je związać.

Podsumowując: ubieramy się odpowiednio do temperatury, tak żeby zasłonić ciało. Opróżniamy kieszenie, wybieramy ubranie bez kaptura i luźnych elementów. Związujemy włosy.